Haber

Yerel kıyafet giyenleri darp eden 4 polise dava açıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Dicle Mahallesi Can Sokak’ta 31 Aralık 2022’de geleneksel kıyafetli BK ve Hüseyin G.’nin özel harekat polisleri tarafından görüntülerinin yayınlanmasının ardından başlatılan soruşturma tamamlandı. Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında özel harekat polisleri Ali A., Fatih Ş., Naim K. ve Murat Y. hakkında iddianame hazırlanarak Nusaybin Asliye Ceza Mahkemesi’ne sunuldu. Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede, 4 polis memurunun “kamu görevlisinin nüfuzunu kötüye kullanarak silahla basit yaralama” suçundan cezalandırılması talep edildi.

‘GİYSİLERE ELEŞTİRİ YOLUYLA SALDIRDI’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre iddianamede yer alan olay; “Mağdurlar BK ve Hüseyin G., yerel kıyafetleriyle Nusaybin ilçesi Dicle Mahallesi Can Caddesi’nde gezerken, zanlı Murat Y. yönetimindeki 47 A 1200 plakalı zırhlı polis aracı yanında durdu. mağdurlar, aracın ön yolcu koltuğundan şüphelenen Fatih Ş. ayakta dururken. . şüpheliler Ali A. ve Naim K., aracın arkasından sürücü Murat Y. ile araçtan indi, zanlı Ali A., mağdurların kıyafetlerini eleştirerek mağdurlara saldırmaya başladı, diğer zanlılar Fatih Ş. ve Murat Y., zanlı Ali A. ile birlikte maktullere saldırarak, maktul Hüseyin’e kafa ve tekme atarak, maktul Bk’yi tabancayla sağ dizine tekme ve baskı uygulayarak, diğer zanlı Naim’i dövdüler. K. Bu süre zarfında o da gözcülük yaptı”.

Savcılık 4 polisin ayrı ayrı cezalandırılmasını talep ederken, polislerin “silahla, fikir ve eylem birliği içinde tekmeleyerek ve suç sayılan bir cisimle bacaklarına bastırarak basitçe yaraladıkları” belirlendi. Bir silah”. (HABER MERKEZİ)

haberaltinova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu